1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nalewka z kitu pszczelego

Nalewka z kitu pszczelego – nalewka z propolisuNalewka z kitu pszczelego

 

Składniki:

  • 40 g kitu pszczelego ( propolisu )
  • 0,5 l spirytusu 95 %
  • 0,5 l spirytusu 75 %
  • 600 ml przegotowanej gorącej wody

 

Wykonanie:

Rozkruszony drobno kit pszczeli ( propolis ) wsypać w ilości 40 gramów do czystej ciemnej butelki, np. po winie. Wlać 0,5 litra spirytusu 95 %. Dobrze wstrząsnąć, zakorkować i pozostawić w zaciemnionym miejscu na 30 dni Co kilka dni wstrząsnąć zawartością butelki, aby drobne grudki mogły się rozpuścić i roztwór stawał się mocniejszy. Po trzydziestu dniach zlać płyn z wierzchu zostawiając nie rozpuszczoną część kitu pszczelego – do niej dolać ponownie 0,5 l spirytusu 75 % i postępować jak poprzednio, przez 20 dni. Po 20 dniach delikatnie zlać powstały płyn i zmieszać go z pierwszym roztworem, a następnie rozlać do małych ciemnych butelek.

Do butelki w której pozostała jeszcze resztka kitu pszczelego, wlać 600 ml przegotowanej gorącej wody – całość wymieszać. Po kilku godzinach zlać do butelki i używać do przemywania ran lub ciała pokrytego wysypką. Tę białą wodę można pić w ilości 10 -15 g raz dziennie przy schorzeniach gastrologicznych i przeziębieniu.

 

Działanie:

Nalewka propolisowa daje dobre skutki w leczeniu schorzeń skóry - ( wypryski, egzemy, liszaje, trudno gojące rany0 oraz w leczeniu wrzodów żołądka, anemii, różnych infekcji, miażdżycy.

 

Dawkowanie:

Nalewkę z kitu pszczelego należy pić 10 – 20 kropli dziennie.

 

W przypadku np., bólów żołądka przyrządzamy miksturę złożoną w połowie z nalewki propolisowej i połowie z nalewki piołunowej, pijemy 3 razy dziennie po 10 kropli ( na cukrze lub mleku ).

 

W paradentozie ( przyzębicy) 3 razy dziennie przecieramy dziąsła watką, zamoczoną w roztworze. Również w ten sam sposób nawilżamy poparzenia skórne i obolałe, swędzące czy jątrzące ślady ukąszeń prze owady. Tak samo, choć to już o wiele dłuższa kuracja, postępujemy w przypadku grzybicy, egzemy i innych chorób skórnych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież